Вхід на сайт
Пошук
Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

День шостий, 14 листопада 2016 року – День учнівських проектів.

День шостий, 14 листопада 2016 року – День учнівських проектів.

Цього дня в ліцеї пройшов конкурс учнівських проектів «Історія одного слова». Метою заходу було довести, що мова – це живий організм, який постійно розвивається і видозмінюється.

Серед найдавніших слів української мови – топоніми, вони живуть у мові протягом століть, а можливо, й тисячоліть. Учні ліцею підготували проекти про назви міст і сіл Черкащини, зокрема про Умань, Чигирин, Христинівку, Іркліїв та інші.

Почута інформація не лише сприяла зацікавленню походженням назв географічних об’єктів нашого краю, вона також спонукала замислитися про можливі мандрівки. «Не сиди на місці!» – так назвав свій проект про Буцький каньйон учень групи ОН-11 Успіх Вадим. Він і став переможцем у номінації «Географічні назви Черкащини».

Писемний різновид української мови постійно підживлюється із літературних творів та рухливого усного мовлення. Неологізми в сучасній українській мові учні розглянули на яскравих прикладах сучасності. Було презентувано слова, які з’явилися в мові буквально на наших очах: «лубутени», «аватар», «брексіт», «укри», «кіборги», «колоради», «покемони».

Переможцем у номінації «Неологізми» стала учениця групи ОН-12 Бровкіна Валерія, яка підготувала презентацію про слово «Інтернет». Присутні дізналися з її проекту не лише про значення та історію цього слова, а й нарешті з’ясували для себе, як же писати його правильно.

 

 

 

 

 

Поділитися
м. Черкаси, вул. О.Панченка (Я.Галана), 13Тел.: (0472)33-57-13; 55-07-10 (приймальна комісія); Email: proflickua@ukr.net
DimS © 2020